Yhteystiedot

Kaarina Vienola

kaarina_vienola@hotmail.com

Demareilla toiseksi eniten kansanedustajia

18.04.2011

Sosiaalidemokraatit selvisivät kuitenkin toiseksi eniten edustajia saaneeksi puolueeksi, vaikka tilanne näytti etukäteen vaikealta. 42 kansanedustajaa eli vain kaksi vähemmän kuin kokoomuksella.

Toivottavasti paikkaluku antaan viisautta ja nöyryyttä hoitaa pienten ihmisten asioita parhaalla mahdollisella tavalla. Ja sopuisasti hallituskavereiden kanssa.

21.08.2015Yhteiskuntasopimus ei syntynyt
20.07.2011Valtiovarainministerinä Jutta Urpilainen
12.06.2011Demarit mukana taas hallituskuvioissa
18.04.2011Demareilla toiseksi eniten kansanedustajia
21.12.2010Pro Mikkeli kansalaisliike jatkaa 20.1.2011
15.09.2010Pro Mikkeli käynnistyi jälleen
18.01.2009Kirje kaupunginjohtajalta
09.12.2008Olen tehnyt vaalirahoitusilmoituksen
26.10.2008Varavaltuutetun paikka hallussa
21.09.2008Vaaliohjelmani on valmistunut.

Siirry arkistoon »