Yhteystiedot

Kaarina Vienola

kaarina_vienola@hotmail.com

Valtiovarainministerinä Jutta Urpilainen

20.07.2011

Kesäkuussa synnytettyyn monipuoluehallitukseen valtiovarainministeriksi tuli Jutta Urpilainen. Kansa seuraa nyt tarkkana, miten hän pärjää näinä EUn vaikeina aikoina. Itsekin seurasin eilen tv-uutisista Senaatintorin haastattelua; varovainen valtiovarainministerihän siinä oli ja niin pitää ollakin. Melkoinen koulu tämä tulee olemaan uudelle ministerille. Peukkuja!
21.08.2015Yhteiskuntasopimus ei syntynyt
20.07.2011Valtiovarainministerinä Jutta Urpilainen
12.06.2011Demarit mukana taas hallituskuvioissa
18.04.2011Demareilla toiseksi eniten kansanedustajia
21.12.2010Pro Mikkeli kansalaisliike jatkaa 20.1.2011
15.09.2010Pro Mikkeli käynnistyi jälleen
18.01.2009Kirje kaupunginjohtajalta
09.12.2008Olen tehnyt vaalirahoitusilmoituksen
26.10.2008Varavaltuutetun paikka hallussa
21.09.2008Vaaliohjelmani on valmistunut.

Siirry arkistoon »